s1052811.jpg
sam_0653.jpg
sam_0622.jpg

PRZYJĘCIE DO SZPITALA

Przyjęcia do szpitala odbywają się w Izbie Przyjęć (wejście od ul. Sikorskiego). Pacjenci przyjmowani są w trybie:

• planowym

• nagłym

Przyjęcia planowe odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 11:00.

Pacjent zgłasza się ze skierowaniem do szpitala w ustalonym przez ordynatora lub lekarza określonego oddziału terminie. Chory zostaje zarejestrowany na poszczególny oddział, ma wykonane badania według zaleceń lekarskich, a następnie trafia na odpowiedni oddział.

Przyjęcia nagłe odbywają się całodobowo. Pacjenci kierowani są przez lekarzy rodzinnych, specjalistów, lekarza Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) oraz nocnej i świątecznej opieki medycznej, jak również przywożeni do Izby Przyjęć karetką „S”. Pacjenci zostają zbadani przez lekarz oddziału, na który są kierowani. Lekarz zleca wykonanie koniecznych badań i podanie odpowiednich leków i decyduje o dalszym postępowaniu. Jeżeli zachodzi konieczność hospitalizacji, chory zostaje zarejestrowany do szpitala i przewieziony na odpowiedni oddział.

WYMAGANE DOKUMENTY

• skierowanie od lekarza rodzinnego lub specjalisty,

• dowód osobisty, legitymacja szkolna, paszport

• aktualne wyniki badań diagnostycznych