Centrum Dostępów Naczyniowych - przetoki do dializ

Chirurgia naczyniowa dostępów do dializ jest specjalistyczną dziedziną medycyny, która koncentruje się na tworzeniu i utrzymywaniu odpowiednich dostępów naczyniowych dla pacjentów wymagających hemodializy.

Hemodializa jest kluczowym zabiegiem dla osób z przewlekłą niewydolnością nerek, a prawidłowo funkcjonujący dostęp naczyniowy jest niezbędny do przeprowadzenia skutecznej dializy.

Chirurgia ta obejmuje różne procedury, takie jak tworzenie przetok tętniczo-żylnych (AV), które są uważane za złoty standard, oraz wszczepianie graftów naczyniowych i cewników dializacyjnych, stosowanych w przypadkach, gdy wytworzenie przetoki nie jest możliwe. Przetoka tętniczo-żylna powstaje poprzez połączenie tętnicy z żyłą, co pozwala na zwiększenie przepływu krwi i umożliwia efektywne przeprowadzanie dializy.

KONTAKT W CELU USTALENIA PRZYJĘĆ

OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU

W GODZINACH 11:00 -13:00

tel. 62 78 27 372